IMG_20180926_084107 

Od poniedziałku 24 września 2018 r. biblioteka szkolna uczestniczy w akcji kultywującej wolność czytania. To „Tydzień Zakazanych Książek”, inicjatywa organizowana w Polsce po raz piąty, ale wywodząca się ze Stanów Zjednoczonych, gdzie w 1982 po raz pierwszy Amerykańskie Stowarzyszenie Bibliotekarzy (American Library Association) zareagowało na próby cenzurowania i ograniczenia dostępu do niektórych książek w szkołach, księgarniach i bibliotekach.

IMG_20180926_100130

Jak co roku, w ramach tejże akcji, organizowane są w naszej szkole lekcje biblioteczne mówiące o znaczeniu wolności słowa i  zachęcające do sięgania po zakazane tytuły. Dodatkowo można korzystać z wystawy zorganizowanej w bibliotece oraz zapoznać się z listą zakazanych pozycji i informacjami na ich temat.IMG_20180926_090238

 „Tydzień Zakazanych Książek” obchodzony jest na całym świecie.  Jesteśmy zatem częścią ważnego przedsięwzięcia łączącego naszą szkolną społeczność z czytelnikami różnych krajów i kultur, z ludźmi, którzy chcą samodzielnie decydować o własnych wyborach lekturowych.

Ta strona korzysta z plików cookie w celach statystycznych. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Dowiedz się więcej

Od 22 marca 2013 roku obowiązują przepisy art. 173 ustawy „Prawo telekomunikacyjne", które zobowiązują do poinformowania o możliwości rezygnacji z zapisywania danych w plikach przeglądarki.
Strony PCKZiU wykorzystują ciasteczka (ang. cookies) w celu gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu.
Stosowane przez nas pliki typu cookies umożliwiają:
* dostosowanie stron do potrzeb użytkowników,
* tworzenie statystyk oglądalności,
* utrzymanie sesji użytkownika (po zalogowaniu), dzięki której użytkownik nie musi przy przejściu na kolejną stronę ponownie wpisywać loginu i hasła.
Ten mechanizm można wyłączyć w dowolnym momencie w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszych stron bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Jeśli użytkownik nie zgadza się na zapisywanie tych danych to prosimy o zmianę ustawień przeglądarki bądź opuszczenie serwisów.
W celu usprawnienia działania serwisów, na dysku twardym komputera użytkownika mogą być zapisywane pliki tekstowe, tzw. ciasteczka (cookies). Przykładowe ciasteczka i ich wykorzystanie w portalu:
* ciasteczka służące do określenia statystyk popularności stron, ilości odwiedzin i rozkładu odwiedzin w czasie,
* ciasteczka ustawiane przez serwer aplikacyjny przyznawane przy pierwszej wizycie na stronie a usuwane bądź po pewnym czasie braku aktywności bądź w wyniku zakończenia ustalonej czynności na stronie np. opuszczenie strony, zamknięcie przeglądarki, wylogowanie (SESSIONID),
* ciasteczka używane do zapamiętania ustawień lub używane w systemach głosowania.
Dane gromadzone w ciasteczkach są wykorzystywane do celów administrowania i monitoringu.
Jak zablokować ciasteczka? Użytkownik może zdecydować o zapisywaniu bądź nie ciasteczek w ustawieniach przeglądarki: * w przeglądarce Firefox: Opcje / Prywatność * w przeglądarce Chrome: Ustawienia / Ustawienia zaawansowane / Prywatność / Ustawienia treści * w przeglądarce Internet Explorer: Narzędzia / Opcje internetowe / Prywatność (pozwala wybrać różne poziomy ochrony) / Zaawansowane * w przeglądarce Opera: Preferencje / Zaawansowane / Ciasteczka W każdej przeglądarce ustawienia ciasteczek ustawia się osobno.

Zamknij