NAO Wodzisław
NAO w PCKZiU Wodzisław

W tym samym czasie co spotkanie partnerów projektu RoboIP w naszej szkole gościli również dwaj nauczyciele z zaprzyjaźnionej szkoły z francuskiego Lannion. Realizują oni swój projekt mobilnościowy Erasmus+ i przyjechali do naszej szkoły na tydzień aby prowadzić dla uczniów klas mechatronicznych warsztaty wprowadzające do nauki z robotem NAO.

IMG_1130

Uczniowie klasy I, II i III przez mieli okazję poznać humanoida NAO. Nauczyciele z Francji przekazali w przystępny sposób podstawowe informacje na temat budowy i funkcjonalności robota. Zauważyć należy, że bariera językowa nie była problemem komunikacyjnym. Po tej części wprowadzające przeszli do praktycznego programowania i użytkowania robotów i humanoidy posłusznie wykonywały polecenia wydawane przez naszych uczniów.

Zajęcia z wykorzystaniem robotów NAO znakomicie wpisują się w działania związane z realizacją projektu partnerskiego Erasmus+ w zakresie kształcenia i szkolenia zawodowego pod nazwą RoboIP. Nasi uczniowie i nauczyciele uczestniczyli już w szkoleniach z robotami NAO a już wkrótce taki robot zagości w PCKZiU na stałe.

IMG_1114

Wizyta nauczycieli z Lannion była kontynuacją naszej współpracy zainicjowanej już kilka lat temu przy okazji organizacji staży dla uczniów tej szkoły w naszej placówce. Odbyły się już rozmowy i podjęte zostały pierwsze decyzje, aby podobne działania miało miejsce także na przełomie maja i czerwca tego roku szkolnego. I nie jest to ostatnie słowo w tym zakresie. Nasi goście tak miło wspominają czas spędzony w naszej szkole, że już zapowiadają gotowość prowadzenia kolejnych zajęć dla naszych uczniów w przyszłości.

Ta strona korzysta z plików cookie w celach statystycznych. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Dowiedz się więcej

Od 22 marca 2013 roku obowiązują przepisy art. 173 ustawy „Prawo telekomunikacyjne", które zobowiązują do poinformowania o możliwości rezygnacji z zapisywania danych w plikach przeglądarki.
Strony PCKZiU wykorzystują ciasteczka (ang. cookies) w celu gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu.
Stosowane przez nas pliki typu cookies umożliwiają:
* dostosowanie stron do potrzeb użytkowników,
* tworzenie statystyk oglądalności,
* utrzymanie sesji użytkownika (po zalogowaniu), dzięki której użytkownik nie musi przy przejściu na kolejną stronę ponownie wpisywać loginu i hasła.
Ten mechanizm można wyłączyć w dowolnym momencie w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszych stron bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Jeśli użytkownik nie zgadza się na zapisywanie tych danych to prosimy o zmianę ustawień przeglądarki bądź opuszczenie serwisów.
W celu usprawnienia działania serwisów, na dysku twardym komputera użytkownika mogą być zapisywane pliki tekstowe, tzw. ciasteczka (cookies). Przykładowe ciasteczka i ich wykorzystanie w portalu:
* ciasteczka służące do określenia statystyk popularności stron, ilości odwiedzin i rozkładu odwiedzin w czasie,
* ciasteczka ustawiane przez serwer aplikacyjny przyznawane przy pierwszej wizycie na stronie a usuwane bądź po pewnym czasie braku aktywności bądź w wyniku zakończenia ustalonej czynności na stronie np. opuszczenie strony, zamknięcie przeglądarki, wylogowanie (SESSIONID),
* ciasteczka używane do zapamiętania ustawień lub używane w systemach głosowania.
Dane gromadzone w ciasteczkach są wykorzystywane do celów administrowania i monitoringu.
Jak zablokować ciasteczka? Użytkownik może zdecydować o zapisywaniu bądź nie ciasteczek w ustawieniach przeglądarki: * w przeglądarce Firefox: Opcje / Prywatność * w przeglądarce Chrome: Ustawienia / Ustawienia zaawansowane / Prywatność / Ustawienia treści * w przeglądarce Internet Explorer: Narzędzia / Opcje internetowe / Prywatność (pozwala wybrać różne poziomy ochrony) / Zaawansowane * w przeglądarce Opera: Preferencje / Zaawansowane / Ciasteczka W każdej przeglądarce ustawienia ciasteczek ustawia się osobno.

Zamknij