NAO Wodzisław
NAO w PCKZiU Wodzisław

W tym samym czasie co spotkanie partnerów projektu RoboIP w naszej szkole gościli również dwaj nauczyciele z zaprzyjaźnionej szkoły z francuskiego Lannion. Realizują oni swój projekt mobilnościowy Erasmus+ i przyjechali do naszej szkoły na tydzień aby prowadzić dla uczniów klas mechatronicznych warsztaty wprowadzające do nauki z robotem NAO.

IMG_1130

Uczniowie klasy I, II i III przez mieli okazję poznać humanoida NAO. Nauczyciele z Francji przekazali w przystępny sposób podstawowe informacje na temat budowy i funkcjonalności robota. Zauważyć należy, że bariera językowa nie była problemem komunikacyjnym. Po tej części wprowadzające przeszli do praktycznego programowania i użytkowania robotów i humanoidy posłusznie wykonywały polecenia wydawane przez naszych uczniów.

Zajęcia z wykorzystaniem robotów NAO znakomicie wpisują się w działania związane z realizacją projektu partnerskiego Erasmus+ w zakresie kształcenia i szkolenia zawodowego pod nazwą RoboIP. Nasi uczniowie i nauczyciele uczestniczyli już w szkoleniach z robotami NAO a już wkrótce taki robot zagości w PCKZiU na stałe.

IMG_1114

Wizyta nauczycieli z Lannion była kontynuacją naszej współpracy zainicjowanej już kilka lat temu przy okazji organizacji staży dla uczniów tej szkoły w naszej placówce. Odbyły się już rozmowy i podjęte zostały pierwsze decyzje, aby podobne działania miało miejsce także na przełomie maja i czerwca tego roku szkolnego. I nie jest to ostatnie słowo w tym zakresie. Nasi goście tak miło wspominają czas spędzony w naszej szkole, że już zapowiadają gotowość prowadzenia kolejnych zajęć dla naszych uczniów w przyszłości.