DSC_0525

W dniach 2 i 3 grudnia w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego zorganizowano dni otwarte, adresowane do wszystkich mieszkańców regionu, którzy mogli zapoznać się z zapleczem technicznym, dydaktycznym i edukacyjnym naszej szkoły.

DSC_0555

Odwiedzający mogli przejść się górniczą sztolnią i zmierzyć się z atmosferą panującą w kopalnianych chodnikach. Zainteresowani pracą w kopalni, dzięki zaangażowaniu uczniów i nauczycieli PCKZiU poznali maszyny i urządzenia wydobywające węgiel, usłyszeli o górniczych technologiach i nowych możliwościach ułatwiających pracę górnikom.

DSC_0387

Nie zapomnieliśmy o najmłodszych mieszkańcach regionu, którzy skorzystali z zaplecza bazy dydaktycznej. Mieli oni okazję spróbować swoich sił w sterowaniu robotami, obsłudze urządzeń mechatronicznych, konkursach wymagających sprawności fizycznej i kreatywności. A że dysponujemy drukarkami 3D, zaproponowaliśmy naszym odwiedzającym możliwość wykonania projektu a następnie druku swojego imienia. Niezapomnianym wrażeniem, utrwalanym na fotografiach, była piątka przybita ze Szturmowcem z Gwiezdnych Wojen. Z kolei wszyscy Ci, którzy chcąc uniknąć zbędnych kilogramów, o które tak łatwo przy wigilijnym stole, mogli skorzystać z porad dietetyka zaproszonego do naszej szkoły. Słuchaczki szkoły policealnej w zawodzie technik usług kosmetycznych zadbały o komfort i kolorowe twarze milusińskich, zaś przechadzający się korytarzami święty Mikołaj, rozdawał prezenty i ciepłe życzenia świąteczne.

DSC_0326

W tych dniach odwiedziło nas ponad 900 mieszkańców regionu, którzy niejednokrotnie dawali wyraz swojej aprobaty i wsparcia dla zmian zachodzących w naszej szkole, za co serdecznie im dziękujemy! Cieszymy się, że zechcieliście Państwo tak licznie odwiedzić nas w ten grudniowy weekend i mamy nadzieję, że skorzystacie z tej okazji ponownie.

DSC_0565

Dziękujemy również za pomoc w organizacji imprezy naszym partnerom lokalnym i licznym sponsorom!

Pełną galerię zdjęć zobaczyć można w mediach społecznościowych (Facebook)

Ta strona korzysta z plików cookie w celach statystycznych. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Dowiedz się więcej

Od 22 marca 2013 roku obowiązują przepisy art. 173 ustawy „Prawo telekomunikacyjne", które zobowiązują do poinformowania o możliwości rezygnacji z zapisywania danych w plikach przeglądarki.
Strony PCKZiU wykorzystują ciasteczka (ang. cookies) w celu gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu.
Stosowane przez nas pliki typu cookies umożliwiają:
* dostosowanie stron do potrzeb użytkowników,
* tworzenie statystyk oglądalności,
* utrzymanie sesji użytkownika (po zalogowaniu), dzięki której użytkownik nie musi przy przejściu na kolejną stronę ponownie wpisywać loginu i hasła.
Ten mechanizm można wyłączyć w dowolnym momencie w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszych stron bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Jeśli użytkownik nie zgadza się na zapisywanie tych danych to prosimy o zmianę ustawień przeglądarki bądź opuszczenie serwisów.
W celu usprawnienia działania serwisów, na dysku twardym komputera użytkownika mogą być zapisywane pliki tekstowe, tzw. ciasteczka (cookies). Przykładowe ciasteczka i ich wykorzystanie w portalu:
* ciasteczka służące do określenia statystyk popularności stron, ilości odwiedzin i rozkładu odwiedzin w czasie,
* ciasteczka ustawiane przez serwer aplikacyjny przyznawane przy pierwszej wizycie na stronie a usuwane bądź po pewnym czasie braku aktywności bądź w wyniku zakończenia ustalonej czynności na stronie np. opuszczenie strony, zamknięcie przeglądarki, wylogowanie (SESSIONID),
* ciasteczka używane do zapamiętania ustawień lub używane w systemach głosowania.
Dane gromadzone w ciasteczkach są wykorzystywane do celów administrowania i monitoringu.
Jak zablokować ciasteczka? Użytkownik może zdecydować o zapisywaniu bądź nie ciasteczek w ustawieniach przeglądarki: * w przeglądarce Firefox: Opcje / Prywatność * w przeglądarce Chrome: Ustawienia / Ustawienia zaawansowane / Prywatność / Ustawienia treści * w przeglądarce Internet Explorer: Narzędzia / Opcje internetowe / Prywatność (pozwala wybrać różne poziomy ochrony) / Zaawansowane * w przeglądarce Opera: Preferencje / Zaawansowane / Ciasteczka W każdej przeglądarce ustawienia ciasteczek ustawia się osobno.

Zamknij